Rally Poland

Zdravíme Vás u review z nedávné Rally Poland, která byla pokračováním letošního seriálu IF Cupu. Jednalo se o náročný závod, z půlky složený z asfaltu a z půlky ze šotoliny. Velké množství jezdců bylo nuceno odstoupit a byl jim přidělen Superally čas, což vypovídá, že se jednalo opravdu o velice náročný závod.

Převážně suché tratě, byť v náročných podmínkách, nejrychleji ze všech absolvoval Ondra Babák z IF Motorsportu na voze Citroen C4 WRC 08. Na celkových stupních vítězů ho doplnili dva jezdci stejného týmu, na stejných vozech stejné skupiny. Tím rychlejším byl Karel Nývlt, o šest vteřin pomalejším Václav Poustka. Oba piloti osedlali Ford Fiesta Mk.VI S2000 v barvách RBR Generation Teamu.

Vozy s náhonem pouze na přední kola, skupinu S1600, ovládl Vlasta Válek se Suzuki Swift S1600 z dílen KCM. S dvouminutovým náskokem zvítězil před Jiřím Frištenským s Fordem Fiesta S1600 z IF Motorsportu. Jirka v první etapě nasbíral dvanáct minut Superally, ale v druhé etapě předvedl heroický výkon, když vyhrál všechny RZ.Třetím jezdcem v cíli byl Tomasz Buczkowski, taktéž s Fordem Fiesta S1600, ovšem z Wyprzedź Mnie Rally Teamu.

Double ve třídě A8 získaly vozy IF Motorsportu. Konkrétně se jednalo o vozy Toyota Celica ST205 a za volantem prvního z nich seděl Jiří Vingárek. Druhý jezdec v cíli byl Libor Tomeček a IF Motorsport mohl být s bodovým přídělem v této skupině spokojený. Původně třetím v cíli byl Michal Kučera, taktéž s Toyotou, garážovanou v RBR Generation Teamu, ale bohužel byl postižen penalizací za nedodání replaye a tak třetí místo připadlo Tomáši Tesařovi z Racing Sahara Teamu, s vozem Ford Escort RS Cosworth.

Další třídou ve výsledcích je skupina N4. Na prvním místě dokončil tuto soutěž Lukáš Krajča z týmu SAS Krmelín a s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX. Druhé místo připadlo Lukáši Večeřovi, reprezentantovi Mogul Racing Teamu na stejném voze. Stupně vítězů doplnil Aleksey Lopukhov se Subaru Impreza N14 z Yalta Crimea Rally Team.

Blížíme se ke konci a to znamená, že následuje třída S2000. Jak už je výše zmíněno, ovládly ji Fiesty RBR Generation Teamu, první s Karlem Nývltem za volantem, následující s pilotem Václavem Poustkou.Třetí dokončil náročnou soutěž Dan Pasker, taktéž na Fiestě, ovšem z HROCH Rally Teamu a s dvouminutovou ztrátou.

Nejsilnější skupina WRC se stala kořistí Ondry Babáka z IF Motorsportu na voze Citroen C4 WRC 08. Za svými zády nechal Františka Štěpánka, který zde reprezentoval HROCH Rally Team s vozem Ford Focus WRC 06. Třetí místo si vyjel Marťas Šindelář, taktéž z IF Motorsportu a totžným vozem jako vítěz.

Následující soutěž přivítá Finsko, takže je se na co těšit.